Pamuttal készült textiljeink 100%-ban fenntartható pamutot tartalmaznak

A fenntartható pamut azt jelenti, hogy az emberrel és a természettel összhangban lévő gyapottermesztést támogatjuk, és elkötelezettek vagyunk a társadalmi és környezetvédelmi szempontból is megfelelő termesztés mellett. Ezzel összefüggésben különösen fontos számunkra, hogy az ellátási lánc a származási helytől egészen a végtermékig transzparens legyen. Ezért tesszük le voksunkat tanúsítvánnyal rendelkező partnerek, elismert kezdeményezések és tanúsítási szabványok mellett, ezért tartunk fenn magas színvonalat, és indítunk saját projekteket a kistermelők támogatására.

Biopamut. A változásért.

A hagyományos termesztéssel szemben a biopamut esetében természetes trágyákat és növényvédő szereket alkalmaznak. Továbbá a GOTS tanúsítvánnyal rendelkező termékek a teljes ellátási lánc mentén szigorú szociális és ökológai szempontokat teljesítenek, mint például a veszélyes vegyszerek nélküli előállítás.

Biopamutot tanúsító partnereink

Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az ellátási lánc transzparens legyen – a származási helytől egészen a végtermékig. Saját farmprojektjeink mellett ezért tesszük le a voksunkat tanúsítvánnyal rendelkező partnerek, elismert kezdeményezések és tanúsítási szabványok mellett – a fenntarthatóbb gyapottermesztésért:

OCS a Textile Exchange-től

A Textile Exchange OCS 100 és OCS Blended szabványai szerint tanúsított termékek ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó pamutot tartalmaznak, melyet az ellátási lánc minden egyes állomásán független ellenőrzésnek vetettek alá – a termesztéstől a végtermékig. Az ökológiai tanúsítvánnyal rendelkező gyapot termesztése együtt jár az ökoszisztémák megőrzését célzó intézkedésekkel.

GOTS

A Global Organic Textile Standard (GOTS) szerint tanúsított ruházatunk legalább 70%-ban ellenőrzött biogazdálkodásból származó pamutot tartalmaz. A teljes textilgyártási lánc során figyelmet fordítanak a környezetvédelmi és társadalmi kritériumok betartására is.

Grüner Knopf (Zöld Gomb)

A Zöld Gomb egy állami tanúsítvány, ami a felelősségteljes vállalatokat ellenőrzi, és a társadalmi és ökológiai szempontból fenntartható módon gyártott textíliákat jelöli. A Zöld Gomb tanúsítvány szempontjait és feltételeit az állam határozza meg – ez világos előírásokat és bizalmat eredményez.

Ahhoz, hogy Ön gyorsan megtalálja fenntartható pamuttermékeinket, többek között a következő jelölésekkel látjuk el őket:

Cotton in Conversion. 

A változásért.

A „Cotton in Conversion” (lefordítva kb. „átalakításból származó pamut”) projektekből származó pamut felhasználásával elősegítjük a hagyományos termesztésről a fenntarthatóbb termesztésre való átállást azáltal, hogy ösztönözzük az átállást, támogatjuk a gazdákat ebben a folyamatban, és csökkentjük pénzügyi kockázataikat.

A hagyományosról a fenntarthatóbb gyapottermesztésre való átállás akár 3 évig is eltarthat. Ennek során mindenek előtt az OCS és a GOTS tanúsítványokat kibocsátó partnereinkkel működünk együtt.

A GOTS az „Organic in Conversion” címkével az átállás alatt levő termelőktől származó bioszálak felhasználását támogatja, és ellenőrzi a szigorú környezetvédelmi és szociális kritériumok betartását az ellátási lánc feldolgozási szakaszaiban.

Farmprojektjeink

A fenntarthatóbb gyapottermesztés érdekében saját farmprojekteket is indítunk a termelők helyzetének hosszú távú javítása érdekében. Például Indiában, a világ legnagyobb biogyapot-termelő országában. Ezekben a projektekben a hagyományosról a fenntarthatóbb gyapottermesztésre való átállást támogatjuk. 2020 és 2023 között az indiai Chetna szövetkezetet támogattuk, 2022-től pedig az azt követő projekt van folyamatban a Pratibha beszállítóval. A projekteknek köszönhetően a termelők géntechnológia-mentes vetőmagot, pénzügyi támogatást és célirányos képzést kapnak.

Cotton made in Africa. A változásért.

A fenntarthatóbb gyapottermesztés a Cotton made in Africa jelölésről is felismerhető. A kezdeményezés ugyanis célzott képzésekkel támogatja a Szubszaharai Afrika kistermelőit a hatékony és környezetbarát gyapottermesztésben. A termelők a nagyobb termésnek és a magasabb bevételeknek köszönhetően saját erőből tudnak javítani saját és családjuk helyzetén.

Újrahasznosított pamut. 

A változásért.

A használt pamuttermékek több mint 80%-a a szeméttelepeken végzi. Pedig manapság már igen jó megoldások léteznek ezek jelentős részének újrafeldolgozására. Újrahasznosított pamuttal készült termékeinkhez ezt a természetes anyagot ismét bevonjuk a körforgásba, és új, fenntartható szálakká dolgozzuk fel.